Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
Reklama

Odwiedził swojego znajomego, a gdy wychodził z domu ukradł mu telefony komórkowe, kluczyki od samochodu i kartę płatniczą. Policjanci z komisariatu w Tyczynie zatrzymali złodzieja. To 41-letni mężczyzna. 

O zdarzeniu na terenie podrzeszowskiej gminy Chmielnik policjanci zostali powiadomieni przez pokrzywdzonego tydzień temu, we wtorek. Kilka dni wcześniej przyszedł do niego znajomy mężczyzna. Po godzinnej rozmowie gospodarz poprosił go o wyjście. 

Na drugi dzień gospodarz stwierdził, że z jego domu zniknęły dwa telefony komórkowe, kluczyki do samochodu i karty płatnicze. O ich kradzież zaczął podejrzewać znajomego, który go odwiedził.  

Gospodarz zablokował u operatora telefony, a w banku kartę. Niestety, okazało się, że złodziej zdążył kartą zapłacić za zakupy – dziesięć razy na ponad 230 zł. Pokrzywdzony łączne straty oszacował na ponad 900 zł. 

Funkcjonariusze szybko namierzyli złodzieja. 41-letniemu mieszkańcowi gminy Chmielnik przedstawili zarzuty kradzieży telefonów, karty płatniczej, kluczyków i włamania na konto bankowe. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. 41-latek przyznał się do winy.

– Policjanci odzyskali jeden z telefonów, który podejrzany zastawił w lombardzie – poinformował nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Policjanci próbują jeszcze odzyskać drugi telefon i kluczyki do samochodu. 

Na odzyskanie karty płatniczej nie ma szans, bo złodziej ją zniszczył. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama