Zdjęcie: Policja.pl
Reklama

Policjanci ustalili czterech mężczyzn i 16-latka podejrzanych o włamanie do garażu w Błędowej Zgłobieńskiej w powiecie rzeszowskim. Sprawcy ukradli koła samochodowe oraz kilkadziesiąt butelek alkoholu. 

Do włamania doszło jeszcze w grudniu przed świętami Bożego Narodzenia. Właściciel powiadomił policję, że w nocy przed wigilią nieznani sprawcy włamali się do jego garażu, z której ukradli cztery koła z alufelgami oraz kilkadziesiąt butelek różnego rodzaju alkoholi. Wartość strat przekraczała 2 tys. zł.

Policjanci na miejscu przeprowadzili oględziny i rozpoczęli poszukiwanie włamywaczy. Najpierw zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 17 i 18 lat, mieszkańców gminy Boguchwała.

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyźni nie działali sami. Razem z nimi we włamaniu uczestniczyli jeszcze 16-latek oraz dwaj inni mężczyźni. Jednego z nich, 17-letniego mieszkańca gminy Świlcza, zatrzymali dzień później. Czwarty podejrzany, 18-letni mieszkaniec gminy Świlcza, sam zgłosił się do komisariatu.

Policjanci ustalili, że sprawcy w noc przed wigilią samochodem zatrzymali się w pobliżu posesji właściciela garażu. Twierdzili, że potrzebują benzyny, a właściciel posesji już raz dał im paliwo.

Jednak tym razem mężczyźni włamali się do garażu, który w konsekwencji okradli. Policjanci odzyskali koła i już tylko jedną butelkę alkoholu.

Funkcjonariusze przedstawili młodym mężczyznom zarzuty kradzieży z włamaniem. Wszyscy przyznali się do winy i dobrowolnie poddali karze. O krokach wobec nieletniego zdecyduje sąd rodzinny.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ: