Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn podejrzewanych o zniszczenie elewacji kilku budynków przy ulicy ks. Jałowego w Rzeszowie. Farbą w sprayu oraz markerami pomalowali i popisali elewacje.

O niszczeniu elewacji policjanci zostali powiadomieni w niedzielę około godz. 3 przez świadka zdarzenia. Zauważył on grupę kilku mężczyzn, którzy przechodząc ul. ks. Jałowego malowali elewacje budynków.

W rejon ulicy pojechały policyjne patrole. Policjanci kierowani przez dyżurnego komendy, zlokalizowali podejrzewanych. Ci na widok radiowozów próbowali uciekać, jednak po krótkim pościgu zostali zatrzymani. Okazali się nimi czterej mieszkańcy Rzeszowa w wieku od 20 do 24 lat. Wszyscy byli pijani.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Okazało się, że mężczyźni uszkodzili elewacje ośmiu budynków przy ulicy ks. Jałowego. Policjanci wstępnie oszacowali straty na około 8 tys. złotych. Przy dwóch z zatrzymanych funkcjonariusze znaleźli farby w sprayu oraz marker. To oni odpowiadają za zniszczenia i im policjanci przedstawili zarzuty.

Funkcjonariusze szczegółowo szacują spowodowane straty oraz ustalają pokrzywdzonych. Za zniszczenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama