Zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Mielcu

Blisko 300 gramów suszu marihuany zabezpieczyli mieleccy policjanci, zwalczający przestępczość narkotykową. Zatrzymali sześciu mężczyzn.

Policjanci z Mielca w ostatnich dniach przeprowadzili blisko 30 przeszukań na terenie powiatu mieleckiego. Weszli do mieszkań osób, które podejrzewali o rozprowadzanie i handel narkotykami.

Policyjna akcja zakończyła się zatrzymaniem sześciu mężczyzn. To mieszkańcy Mielca w wieku od 17 do 20 lat. W ich mieszkaniach funkcjonariusze znaleźli różne ilości narkotyków, a także wagi, woreczki strunowe i inne substancje, które zostaną poddane badaniu w policyjnym laboratorium.

– Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 300 gramów suszu marihuany i 1000 zł pochodzące ze sprzedaży narkotyku – poinformowała Urszula Chmura, rzecznik mieleckiej policji.

Policjanci przedstawili mężczyznom kilkanaście zarzutów posiadania i udzielania narkotyków. Jednemu z zatrzymanych udowodnili kupno 3 kg marihuany o czarnorynkowej wartości szacowanej na 75 tys. zł. Policja twierdzi, że wszyscy podejrzani przyznali się do winy.

Prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie jednego z mężczyzn. Sąd wniosek pozytywnie rozpatrzył, ale uznał, że jeżeli podejrzany wpłaci poręczenie majątkowe, to wyjdzie na wolność. I tak też się stało. Wobec pozostałych osób prokuratura zastosowała dozory policyjne.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama