Zdjęcie: Czytelnik Rzeszów News
Reklama

Trzech pseudokibiców Stali Rzeszów zatrzymali w poniedziałek rzeszowscy policjanci – dowiedział się Rzeszów News. Funkcjonariusze wciąż poszukują pozostałych uczestników sobotniej ustawki kiboli na Rynku.

– Zatrzymani to mieszkańcy Rzeszowa w wieku 20, 23 i 26 lat. Z ich udziałem trwają czynności. Na razie nie przedstawiono im zarzutów – mówi nam Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Zatrzymani trzej kibole Stali Rzeszów to pierwsze osoby, które wpadły w ręce funkcjonariuszy po sobotniej bójce pseudokibiców Stali z Resovią na Rynku w Rzeszowie. Policja ma 48 godzin na podjęcie decyzji, czy zatrzymanym przedstawi zarzuty. 

Policjanci zidentyfikowali już kilkunastu uczestników awantury, w której brało udział ok. 80 osób. Funkcjonariusze wciąż analizują zapisy z nagrań, by ustalić personalia pozostałych stadionowych bandytów. – To nie jest praca na jeden dzień – mówią policjanci. Chuliganów namierzają kryminalni i policjanci z wydziału do walki z przestępczością pseudokibiców. 

Po sobotniej bójce, która trwała około dwóch minut, policjanci zostali powiadomieni również o pięciu zniszczonych samochodach na al. Kopisto, gdzie na zaparkowanych autach porysowano powłokę lakierniczą. W ustawce kiboli ranny został 35-letni mężczyzna. Jak się okazało, był przypadkową ofiarą pseudokibiców. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.