Reklama

Strzyżowscy policjanci zatrzymali prawa jazdy dwóm kobietom, które przekroczyły dopuszczalną liczbę punktów karnych. Jedna z nich miała 29 punktów, a druga – 30.

Kobiety zostały zatrzymane do kontroli drogowej w sobotę (11 października). Kierowały pojazdami, pomimo, że przekroczyły dopuszczalną liczbę punktów karnych.

Pierwszą kobietę policjanci zatrzymali przed godz. 11:00 w Strzyżowie na ul. Sobieskiego. Po sprawdzeniu informacji w policyjnym systemie, okazało się, że  49-latka za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym ma 29 punktów karnych.

Drugą kierującą policjanci zatrzymali o godz. 11:30 w Lutczy. Jak się okazało, 24-latka na swoim koncie miała 30 punktów karnych. Policjanci w obu przypadkach zatrzymali kobietom prawa jazdy.

Policja przypomina, że dopuszczalny limit punktów karnych dla kierowcy wynosi 24. Przekroczenie limitu spowoduje zatrzymanie prawa jazdy oraz skierowanie na kontrolne sprawdzenie kwalifikacji. Dodatkowo osoba taka kierowana jest na badania psychologiczne.

W przypadku, gdy kierowca posiada prawo jazdy do roku, limit wynosi 20 punktów karnych. Po jego przekroczeniu wysyłany jest wniosek o cofnięcie uprawnień do kierowania pojazdami.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.