Fot. Joanna Bród / Rzeszów News. Na zdjęciu biletomat przy ul. Lubelskiej
Reklama

Na prawie 8 tys. zł szacowane są straty zniszczenia dwóch biletomatów MPK w Rzeszowie. Policjanci zatrzymali 20-latka, który jest podejrzany o akt wandalizmu.

Do uszkodzenia biletomatów doszło w marcu. Nieznany sprawca uszkodził biletomaty na przystanku autobusowym przy al. Powstańców Warszawy. Kilka dni później do podobnego uszkodzenia doszło przy al. Rejtana.

Sprawą zajęli się policjanci z komisariatu na Nowym Mieście, którzy otrzymali zawiadomienie o uszkodzeniu mienia wraz z wnioskami o ściganie sprawców. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie straty powstałe na skutek uszkodzenia biletomatów wycenił na prawie 7,7 tys. zł.

Policjanci ustalili, że sprawcą zniszczenia urządzeń może być 20-letni mężczyzna, który mieszka w Rzeszowie. 20-latek został zatrzymany w ubiegły piątek. Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do zniszczenia biletomatów.

– Wyjaśnił, że zrobił to będąc pod wpływem alkoholu. Policjanci przedstawili mu zarzuty uszkodzenia mienia. Grozi mu za to kara do 5 lat pozbawienia wolności – poinformował Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

  1. Ale dlaczego więzić? Niech delikwent zapłaci trzykrotność jako grzywnę, oraz oczywiście za zdemolowane biletomaty (oczywiście jak za nowe! – nie za naprawę).

    Będzie sprawiedliwie, nie zdemoralizuje się, a innych „klientów” odstraszy od takiego postępowania.

Comments are closed.