Reklama

Policjanci zatrzymali sprawców napadu na 85-letnią kobietę w Podborzu w powiece mieleckim.

Do napadu doszło 30 grudnia. Z relacji pokrzywdzonej kobiety wynikało, że około godziny 3:30 nieznany jej mężczyzna wybił szybę w oknie domu i wszedł do środka. Mężczyzna miał w ręce nóż, a na głowie kominiarkę. Zażądał od kobiety 10 tysięcy złotych. Kiedy ta odmówiła, mężczyzna sięgnął po metalowy durszlak i kilkakrotnie uderzył ją w głowę. Chwilę po tym sprawca zabrał z szafki 1000 złotych i uciekł. Kobieta z obrażeniami trafiła do szpitala.

Na miejsce zdarzenia dyżurny policji wysłał kilka patroli oraz techników kryminalistyki. Policjanci zabezpieczyli m.in. rękawiczki pozostawione przez sprawcę.

Na miejsce zdarzenia został także skierowany przewodnik z psem służbowym. Pies policyjny podjął trop i doprowadził tuż pod drzwi domu zamieszkiwanego przez 23-letniego mężczyznę. Policjanci szybko ustalili związek mężczyzny z tym zdarzeniem. Ustalili, gdzie może przebywać i przekazali informację patrolom biorącym udział w poszukiwaniu sprawcy.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Kilkanaście minut później policjanci zatrzymali do kontroli pojazd. Jednym z pasażerów był 23-letni mężczyzna, podejrzany o udział w rozboju. Funkcjonariusze podczas przeszukania mężczyzny ujawnili w jego skarpecie 800 złotych. 23-latek został osadzony w policyjnym areszcie.

Tego samego dnia wieczorem policjanci zatrzymali kolejnego podejrzanego, 30-letniego mieszkańca gminy Radomyśl Wielki.  Mężczyznom przedstawiano zarzut rozboju. Obaj zostali aresztowani na trzy miesiące. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama