Reklama

Policjanci rzeszowskiej komendy zatrzymali trzech obywateli Bułgarii podejrzanych o montaż na jednym z bankomatów w Rzeszowie nakładki przechwytującej dane z kart bankomatowych. Policjanci wyjaśniają szczegóły ataku skimmingowego.

[Not a valid template]

 

Policjantów zawiadomił pracownik banku. Ktoś zainstalował urządzenie na bankomacie w centrum miasta. Okazało się, że jest to listwa z miniaturową kamerą. Na miejscu funkcjonariusze ujawnili, że sprawcy założyli również na otworze wrzutowym czytnik kart magnetycznych. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania sprawców.

Cztery godziny później funkcjonariusze zatrzymali trzech podejrzanych mężczyzn. Okazali się nimi obywatele Bułgarii w wieku 23, 27 i 35 lat. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli zarzuty przygotowania do fałszowania środków płatniczych w postaci kart bankomatowych. Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

Pod koniec ubiegłego roku w Rzeszowie doszło już do takiego ataku. W niedzielę przestępcy spróbowali ponownie. Tym razem szybko ujawniono przestępstwo, a policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali podejrzanych.

Funkcjonariusze przypominają o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas korzystania z bankomatów. Wprowadzając numer PIN zawsze należy zasłonić dłonią klawiaturę. Trzeba również zwrócić uwagę na wszelkie elementy, które nie są wyposażeniem urządzenia np. odstające lub doczepione. Jeżeli coś w wyglądzie bankomatu wzbudzi nasze podejrzenia należy zaniechać operacji i niezwłocznie powiadomić policjantów.

httpv://www.youtube.com/watch?v=JLSvqEAIy6A

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: