Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
Reklama

11 krzewów konopi i ponad 285 g marihuany zabezpieczyli policjanci na jednej z prywatnych posesji w podrzeszowskiej gminie Sokołów Małopolskim. W areszcie wylądował 31-letni mężczyzna. 

Informacje o nielegalnej uprawie konopi uzyskali policjanci z komisariatu w Sokołowie Młp. Miał ją prowadzić na swojej posesji w budynku gospodarczym 31-letni mieszkaniec gminy Sokołów Młp. Funkcjonariusze w poniedziałek na poddaszu znaleźli nielegalną uprawę.

– Pomieszczenie było odpowiednio przystosowane i wyposażone w specjalistyczny sprzęt umożliwiający prowadzenie uprawy. Policjanci zabezpieczyli tam 11 krzewów konopi oraz ponad 285 gr marihuany – relacjonuje nadkom. Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji.

Funkcjonariusze zatrzymali w policyjnym areszcie 31-latka. Na miejscu przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli niezbędne ślady. Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Prowadzenia nielegalnej uprawy konopi innych niż włókniste oraz posiadania znacznej ilości niedozwolonych substancji odurzających – wyjaśnia nadkom. Szeląg. 31-latek przyznał się do winy. Ma policyjny dozór połączony z zakazem opuszczania kraju.

Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama