Reklama

Ponad 76 kg nielegalnej krajanki tytoniowej oraz liści tytoniu zabezpieczyli rzeszowscy policjanci w zlikwidowanej nielegalnej wytwórni. Zatrzymali trzy osoby.

Na trop nielegalnej wytwórni tytoniu wpadli policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą rzeszowskiej komendy. Otrzymali informacje o osobach, które zajmowały się nielegalnym handlem tytoniu oraz same produkowały sprzedawaną krajanką tytoniową.

Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celnej weszli do domów podejrzewanych osób. Pod jednym z adresów zatrzymali 62-letniego mężczyznę i 61-letnia kobietę, mieszkańców Rzeszowa.

W trakcie przeszukania lokalu policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt kilogramów tytoniu w postaci krajanki i liści. Sprawdzili też adres, gdzie zameldowany był mężczyzna. Tam z kolei funkcjonariusze zastali córkę zatrzymanej kobiety. Próbowała ona wywieźć i ukryć kolejną partię tytoniu oraz maszynę służąca do jego rozdrabniania.

– W mieszkaniu policjanci znaleźli kolejnych kilkadziesiąt kilogramów nielegalnego tytoniu – poinformowała Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

Łącznie podczas akcji funkcjonariusze zabezpieczyli niemal 76,5 kg liści tytoniowych oraz krajanki tytoniowej oraz dwie maszyny służące do jej produkcji. Straty skarbu państwa z tytułu niezapłaconego podatku oszacowano na ponad 43 tys. zł.

Zatrzymane osoby usłyszały już zarzuty. 62-letni mężczyzna odpowie za produkcję i handel, a 61-letnia kobieta za handel wyrobami akcyzowymi. Jej 22-letnia córka odpowie za pomocnictwo w ukryciu nielegalnych produktów i maszyn.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama