Zdjęcie: Youtube.com / Rzeszów News
Reklama

Już wiadomo, kto uczestniczył w nielegalnych wyścigach samochodowych w rejonie strefy ekonomicznej Dworzysko w Rzeszowie. “Starterem”, który został potrącony, była 27-letnia kobieta. Sprawcą 18-latek. 

Jak poinformował w piątek Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, oprócz 27-latki i 18-latka, do komendy zgłosił się drugi kierowca, uczestnik nielegalnych wyścigów – 20-letni mężczyzna. Cała trójka została przesłuchana. Młodzi mężczyźni to mieszkańcy Rzeszowa, a kobieta jest mieszkanką gminy Krasne. 

– Z ich zeznań wynika, że chcieli spróbować wspólnego startu, podczas którego 18-latek potracił kobietę – relacjonuje Adam Szeląg. 

27-latka przedstawiła dokumentację medyczną. Policja powoła biegłego z zakresu medycyny. Jego opinia będzie miała duże znaczenie dla dalszego toku postępowania. Jeżeli okaże się, że kobieta doznała poważnych obrażeń, 18-latek odpowie przed sądem za spowodowanie wypadku.

– Jeżeli obrażenia nie będą groźne, wobec obu mężczyzn skierujemy do sądu wniosek o ukaranie za spowodowaniem zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym – zapowiada Szeląg. 

Cała trójka zgłosiła się do komendy w minioną środę. Stało się to po naszej publikacji, gdy w niedzielę ujawniliśmy nagranie, na którym widać, jak w minioną sobotę ok. 22:00 na terenie strefy Dworzysko jeden z kierowców potrącił “startera”. Po publikacji Rzeszów News sprawą zajęli się policjanci z referatu ds. wykroczeń i przestępstw w ruchu drogowym. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

5 KOMENTARZE

  1. Pomijajac wszystkie aspekty : legalnie czy nie legalnie
    Wygląda to na to że Ci Panowie rajdowcy to dopiero na 100% opanowali siadanie na ; fotelu – trzymanie kierownicy a brakuje im jeszcze troche oleju pod czerepem jak mawiał Imć P Zagłoba oraz rutyny i przewidywania co sie stanie w razie błędnej decyzji

    dlatego należało by może zaczynać w stolicy innowacji od ścigania na trójkołowych elektrycznych rikszach sprowadzonych z Indii ; O !

  2. Ładna prowokacja policyjna, nie-organizator pewnie dumny z siebie i wujka. Ludzie, nie dajcie sobie wciskać kitu i przyjrzyjcie się bliżej organizatorom i ich powiązaniom…

  3. Nie rozumiem co ma policja do tego. Dorośli ludzie. Powinni wiedzieć jakim to grozi niebezpeczeństwem, szczególnie 27(!) letnia kobieta która bawi się w wyścigi z dzieciakami. Sprawa powinna być między nimi rozwiązana a nie znowu policja bawi się w FBI

  4. No cóż, głupich nie sieją, sami się rodzą. Młody “miszcz” kierownicy pewnie pierwszy raz w życiu zatankował gazu do pełna i maszyna go tak poniosła, że nie opanował mocy. Pozostaje mieć nadzieję, że konsekwencje tej jazdy czegoś go nauczą. Wszakże nadzieja umiera ostatnia 😉

Comments are closed.