Co najmniej 3 lata więzienia grozi 21-letniemu mężczyźnie, który został zatrzymany przez rzeszowskich policjantów. Znaleziono przy nim prawie 3 kg marihuany.

21-latka z Nowej Sarzyny zatrzymali funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową. To nowy wydział, który kilkanaście dni temu powstał w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Tworzą go policjanci specjalizujący się w zwalczaniu narkotykowej przestępczości. Zatrzymanie 21-letniego mężczyzny to ich pierwszy sukces.

Mieszkaniec Nowej Sarzyny został zatrzymany dwa dni temu. Funkcjonariusze podejrzewali go, że może posiadać sporą ilość narkotyków. Policjanci przeszukali garaż 21-latka, w którym znaleźli prawie 3 kg marihuany. Mężczyzna prawdopodobnie narkotyki przywiózł z zagranicy.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

21-latek usłyszał zarzut przywiezienia na teren kraju znacznej ilości środków odurzających. Grozi mu za to kara co najmniej 3 lat pozbawienia wolności. Policjanci wyjaśniają, skąd pochodzą narkotyki i do kogo miały trafić.

Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie. Dziś sąd zdecyduje, czy mieszkaniec Nowej Sarzyny zostanie tymczasowo aresztowany. – Sprawa ma charakter rozwojowy – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama