Zdjęcie: KWP Rzeszów

Policjant z komisariatu na Baranówce w Rzeszowie po służbie zatrzymał mężczyznę, który pod wpływem alkoholu kierował hyundaiem. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Policjant zauważył niepewnie jadący samochód przy ulicy Witosa. Kierujący hyundaiem jechał zygzakiem od osi do krawędzi jezdni. Funkcjonariusz podejrzewając, że kierowca może być pod wpływem alkoholu, pojechał za hyundaiem i powiadomił jednocześnie o całej sytuacji dyżurnego komisariatu.

Kierowca obserwowanego samochodu skręcił w ulicę Przemysłową, gdzie się zatrzymał. Wtedy policjant podszedł do auta i wylegitymował kierowcę. Od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu.

Kontrola przeprowadzona przez przybyły na miejsce patrol potwierdziła, że 61-letni mężczyzna jest pod wpływem alkoholu. Policjanci zabezpieczyli samochód, a kierujący został przewieziony na policję.

Badanie alkomatem wykazało u mężczyzny ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie. Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama