Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Reklama

– Krew oddaję honorowo z chęci niesienia pomocy innym ludziom – mówi sierż. sztab. Artur Fronc z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. 

We wtorek w siedzibie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie Arturowi Froncowi uroczyście wręczono odznaczenie „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Otrzymali je krwiodawcy, którzy oddali co najmniej 20 litrów krwi. Artur Fronc do takich krwiodawców należy – honorowo oddał już ponad 22 litry krwi.

Ministerialny order dla Artura Fronca to wyraz szczególnej nobilitacji. Funkcjonariusz Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie pracuje w Wydziale Konwojowym, w policji służy od 12 lat, z honorowym krwiodawstwem związany jest od 10 lat. 

KWP w Rzeszowie przypomina, że Artur Fronc w poprzednich latach trzykrotnie był honorowany odznaczeniami HDK – w 2013 roku otrzymał brązową odznakę honorową – „Zasłużony HDK III stopnia”, w 2016 r. srebrną odznakę honorową „Zasłużony HDK II stopnia”, a w 2018 roku odebrał złotą odznakę honorową „Zasłużony HDK I stopnia”.

Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: