Zdjęcia: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Reklama

Policja i straż ochrony kolei monitorowały przy pomocy drona przejazd kolejowy na ulicy Hanasiewicza w Rzeszowie. To akcja „Raw-Rail Action Week”, która ma zapewnić bezpieczeństwo na torach.

14 naruszeń przepisów przeciwko bezpieczeństwu w ruchu drogowym zarejestrowała kamera policyjnego drona, który w piątek przez trzy godziny monitorował przejazd kolejowy na ulicy Hanasiewicza.

Działania prowadzili tam policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego i Wydziału Prewencji z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei.

– Naruszenia przepisów dotyczyły głównie niestosowania się do sygnalizacji świetlnej. Za popełnione wykroczenia 12 sprawców wykroczeń zostało ukaranych mandatami, funkcjonariusze pouczyli dwóch kierowców – informuje KWP w Rzeszowie.

To piąta edycja akcji „Raw-Rail Action Week”. Jest ona realizowana w ramach międzynarodowej organizacji państw członkowskich UE-RAILPOL.

Akcja skupia się na kontroli ruchu pieszych i pojazdów w rejonie torów i przejazdów kolejowych, ale funkcjonariusze zwracają też uwagę na wszelkie przypadki dewastacji mienia i kradzieży elementów infrastruktury kolejowej.

Działania potrwają do 13 września.

(taz)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ: