Zdjęcie: KWP Rzeszów

Ponad pół promila alkoholu w organizmie miał 32-letni kierowca volkswagena passata, który nie zatrzymał się do kontroli. Został ujęty po policyjnym pościgu.

Do zdarzenia doszło dzisiaj (14 grudnia) w nocy, tuż po godz. 2:00 w Jarosławiu na ul. Kruhel Pełkiński. Policjanci dali sygnał do zatrzymania kierującemu passatem. Mężczyzna nie zatrzymał się i przyspieszył. Funkcjonariusze ruszyli w pościg za kierowcą.

– Mężczyzna jechał całą szerokością jezdni i uniemożliwiał wyprzedzenie go – informuje Komenda Powiatowa Policji w Jarosławiu.

W miejscowości Pełkinie policjanci zatrzymali kierowcę, którym okazał się 32-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego. Mężczyzna zachowywał się agresywnie, policjanci wyczuli od niego alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 32-latek ma ponad pół promila alkoholu w organizmie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Z policyjnych ustaleń wynika, że 32-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Volkswagen, którym jechał, został zabezpieczony na parkingu strzeżonym.

Mieszkaniec powiatu przeworskiego odpowie za popełnione wykroczenia, a także przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara wysokiej grzywny, ograniczenia albo pozbawienia wolności do 2 lat.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama