Zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Jaśle
Reklama

Nie posiada prawa jazdy i jeszcze był pijany. Jasielscy policjanci ścigali 21-letniego kierowcę BMW.

W miniony piątek przed godz. 23:00 policjanci z Posterunku Policji w Tarnowcu na terenie miejscowości Wrocanka postanowili zatrzymać do kontroli osobowe BMW, którym, jak się później okazało, kierował 21-letni mężczyzna. 

Widząc policyjny radiowóz, 21-latek przyspieszył i zaczął uciekać. Nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe radiowozu. – W pewnym momencie skręcił w boczną drogę, stracił panowanie nad samochodem i zjechał do rowu – relacjonuje Piotr Wojtunik, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. 

Mundurowi natychmiast podbiegli do BMW. Szybko się okazało, dlaczego 21-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego, uciekał przed policjantami. Był pijany, miał 1,1 promila alkoholu w organizmie. Okazało się, że nie posiada też prawa jazdy. 

O dalszym losie mężczyzny niebawem zdecyduje sąd. 21-latek musi liczyć się z dolegliwymi konsekwencjami. Za jazdę po pijanemu grozi mu do dwóch lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat. Mężczyzna będzie musiał zapłacić także co najmniej 5 tys. zł. 

To nie wszystko. Ucieczka przed policjantami wiąże się z ryzykiem pójścia do więzienia na pięć lat. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: