Reklama

Prawie 2 promile alkoholu w organizmie miał 33-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego. Mężczyzna, mimo dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdu, wsiadł za kierownicę forda. Został zatrzymany w wyniku policyjnego pościgu.

Wczoraj, tuż po godz. 8:00, policjanci z Leżajska otrzymali informację dotyczącą poszukiwanej osoby. Mężczyzna kierował osobowym fordem na zagranicznych numerach rejestracyjnych. Widziany był na terenie Nowej Sarzyny. Został tam wysłany policyjny patrol. Gdy kierowca forda zauważył funkcjonariuszy zaczął uciekać. Patrol ruszył w pościg.

Kierowca forda nie reagował na sygnały do zatrzymania się. Do pościgu dołączył drugi radiowóz, który również próbował zatrzymać forda. Jego kierowca gwałtownie przyspieszył. W trakcie pościgu mężczyzna łamał wszelkie przepisy drogowe – cały czas zajeżdżał drogę próbującym go zatrzymać policjantom.

Ostatecznie pościg zakończył się w Sarzynie. Kierowca forda zjechał z drogi, porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo. Chwilę później był już w rękach policjantów. Zatrzymany mężczyzna, 33-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego, miał blisko 2 promile w alkoholu w jego organizmie.

Okazało się, że wobec 33-latka sąd wydał dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Funkcjonariusze ustalili też, że mężczyzna odbywa karę pozbawienia wolności i skorzystał z przepustki, której termin upłynął dwa tygodnie temu i nie wrócił do więzienia.

W samochodzie 33-latka funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli kilkadziesiąt paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna wrócił już za więzienne mury. Za wczorajszy incydent jego pobyt w zakładzie karnym może się wydłużyć.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: