Policyjny śmigłowiec nad Rzeszowem. Ćwiczenia antyterrorystów [VIDEO, FOTO]

0
Reklama

– Co się dzieje? – dopytują Czytelnicy Rzeszów News, których zainteresował policyjny śmigłowiec, który od środy lata nad Rzeszowem. – To ćwiczenia policyjnych antyterrorystów – odpowiadają funkcjonariusze.

 

Pytań o obecność śmigłowca nad Rzeszowem od środy dostajemy bardzo dużo. „Nad centrum zrobił chyba ze trzy kółka” – napisał do nas pan Michał. „Dlaczego nad miastem krąży policyjny helikopter od kilkunastu minut, jakby czegoś szukali” – napisał z kolei pan Jakub.

Także w czwartek nad Rzeszowem krąży policyjny „Sokół”. Krótkie nagranie otrzymaliśmy od Arkadiusza D. Leśniaka-Moczuka.

„Helikopter przeleciał nad moim blokiem, a pod nim na linie, czy też drabince wisiało sześciu zapewne mężczyzn, może komandosów. Raczej nie byli to cywile. Chwilę wcześniej ten sam helikopter leciał trochę dalej i myślałem, że transportuje jakieś przedmioty. Czy to są jakieś wojskowe ćwiczenia?” – dopytuje Andrzej Franków, który także przesłał nam nagrania.

Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji, uspokaja. – Pobyt śmigłowca policyjnego w Rzeszowie ma związek z ćwiczeniami taktyczno-wysokościowymi policyjnych antyterrorystów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie – mówi Szeląg.

Ćwiczenia antyterrorystów mają potrwać do piątku. Pojawiają się informacje, że biorą w nich udział także żołnierze jednostki specjalnej „Grom”. Policja temu jednak zaprzecza. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: