Reklama

Ponad 4 tysiące studentów rozpoczęło studia na Politechnice Rzeszowskiej. W piątek odbyła się uroczysta inauguracja 64. roku akademickiego uczelni.

[Not a valid template]

 

Na Politechnice Rzeszowskiej, łącznie ze studentami pierwszych roczników, kształcić się będzie blisko 18 tys. osób. Na studentów czeka około 2500 miejsc w 8 akademikach oraz 73 duże sale wykładowe. Politechnika to 6 wydziałów, w ramach których uruchomionych jest 25 kierunków studiów. W tym roku został uruchomiony nowy – inżyniera medyczna.

Podczas uroczystości zostały wręczone medale i odznaczenia. Tradycyjnie inaugurację nowego roku akademickiego uświetnił Chór Akademicki Politechniki Rzeszowskiej oraz Studenckie Zespołu Pieśni i Tańca „Połoniny”.

Prof. Marek Orkisz, rektor Politechniki Rzeszowskiej, mówił, że celem uczelni jest rozwijanie badań naukowych. Nie przypadkowo, bo uczelnia przez ostatnie lata zainwestowała w swój rozwój 500 mln zł, z czego połowę pieniędzy przeznaczono na aparaturę badawczą.

– Zostały utworzone na uczelni Centrum Innowacji i Transferu Technologii oraz spółka celową, które są łącznikiem między nauką i przemysłem i umożliwią przepływ nowoczesnej myśli technicznej dla gospodarki – mówił prof. Orkisz.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.