Zdjęcie: Urszula Chrobak / Rzeszów News
Reklama

Można już kupić bilety na Koncert galowy „Karczma na podzamczu” i „Folklor narodów świata”, które odbędą się w ramach XVII Światowego Festiwalu Zespołów Folklorystycznych w Rzeszowie.

Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych, mający prawie 50-letnią tradycję, odbędzie się w tym roku w dniach 19-26 lipca.

W ramach tej niezwykłej i największej tego typu imprezy w Polsce odbędą się dwa koncerty w hali Podpromie. Pierwszy z ich – „Folklor narodów świata” – będzie można zobaczyć 24 lipca (poniedziałek) o godz. 19:00 , drugi – Koncert galowy „Karczma na podzamczu” – 25 lipca (wtorek) o 19:00.

Na każde z tych wydarzeń obowiązuje bilet wstępu, który kosztuje 20 zł. Można go nabyć za pośrednictwem platformy ekobilet.pl lub w siedzibie Estrady Rzeszowskiej (ul. Jagiellońska 24)  w poniedziałki, środy, czwartki i piątki w godz. 9:00-16:00 oraz we wtorki w godz. 9:00-21:00.

Sprzedaż biletów będzie prowadzona do wyczerpania miejsc. Hala będzie otwarta dla publiczności od godz. 18:00. Plan sektorów w hali na Podpromiu jest dostępny na stronie inkubatorkultury.eu  

W tym roku na XVII Światowym Festiwalu Zespołów Folklorystycznych w Rzeszowie pojawi się 1130 osób z 40 zespołów, które przyjadą z Australii, Białorusi, Brazylii, Czech, Kanady, Litwy, Mołdawii, Niemiec, Rosji, Szwajcarii, Szwecji, Ukrainy, USA i Wielkiej Brytanii.

Wzorem lat ubiegłych Koncert Galowy będzie reżyserował Janusz Chojecki. Wspólnego układu zespoły, które przyjadą do Rzeszowa, będą się dopiero uczyć  przez kilka dni pobytu w stolicy Podkarpacia.

Oczywiście podczas trwania imprezy nie zabraknie tradycyjnego kolorowego festiwalu, który przejdzie ulicami stolicy Podkarpacia.

Podczas imprezy będzie można również usłyszeć ludowe utwory prezentowane w aranżacjach jazzowych w wykonaniu Jerzego Dyni i zespołu DagaDan.

W 16 organizowanych dotąd festiwalach wzięło udział, przynajmniej raz, prawie 200 zespołów z 23 krajów i czterech kontynentów.  Do rekordzistów należą m.in. „Krakus” z Belgii, „Olza” z Czech, „Biały Orzeł” z Kanady, „Piastowie” ze Szwecji i „Krakowiak” z USA.

W ostatnich latach  Rzeszów odwiedziło ponad 17 tysięcy członków zespołów i gości polonijnych. Z powodu dużego zainteresowania udziałem w imprezie, w 1992 roku wyłączono z niej dzieci. Od tamtego czasu dla nich organizowany jest odrębny festiwal w Iwoniczu Zdroju.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.