Zdjęcie: materiały prasowe
Reklama

Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych, szefem podkarpackich struktur Polska 2050 Szymona Hołowni. Partia ma już swój regionalny zarząd.

Dotychczas partia Hołowni na Podkarpaciu miała swoich pełnomocników, których wybrała już w maju br.  W okręgu nr 22 (krośnieńsko-przemyskim) był nim wspomniany Bartosz Romowicz, a w okręgu nr 23 (rzeszowsko-tarnobrzeskim) – Sylwester Korycki. Do 4 grudnia we wszystkich województwach Polska 2050 miała wybrać zarządy regionalne.

Podkarpacie jest ostatnim województwem, w których ten proces został przeprowadzony. Zgodnie z przewidywaniami, przewodniczącym partii Szymona Hołowni w naszym województwie został Bartosz Romowicz, były działacz PSL, od 2014 roku burmistrz Ustrzyk Dolnych. Romowicz, z wykształcenia prawnik i ekonomista, miał wtedy 26 lat.

Chcę wziąć odpowiedzialność za Polskę i Podkarpacie. Dwa lata temu podczas rozmowy z Szymonem Hołownią poczułem wspólny cel, który realnie zmieni przyszłość naszych dzieci. Patrzymy na politykę w kategoriach pokolenia, nie kadencji – mówi Bartosz Romowicz.

Do zarządu Polska 2050 wybrano 4 osoby: Łukasza Skórę, szefa Rady Miejskiej w Kańczudze; Elżbietę Burkiewicz, która w Mielcu ma firmę odzieżową, Beatę Filipek z Rzeszowa, kierownika działu rekrutacji w jednej z rzeszowskich uczelni wyższych, oraz Krzysztofa Stańkę, pełnomocnika prezydenta Rzeszowa ds. innowacji i rozwoju.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Partia Hołowni na razie ma 31 członków: 21 w okręgu rzeszowsko-tarnobrzeskim i 10 w okręgu przemysko-krośnieńskim. Proces przyjmowania nowych działaczy był wstrzymany do czasu wyboru władz partii. – Teraz możemy się rozrastać – mówi Beata Filipek. W tej chwili partia jest na etapie przyjmowania pięciu kolejnych osób.

Polska 2050 na Podkarpaciu utworzyła także dwa koła. Jedno w Rzeszowie – kieruje nim Krzysztof Stańko, drugie zawiązano w Ustrzykach Dolnych – tam szefem koła jest Bartosz Romowicz. Mają powstawać kolejne, m.in. w Dębicy, Mielcu, Krośnie i Jarosławiu. Jednym z warunków przystąpienia do partii Hołowni jest przepracowanie społecznie 30 godzin.

Zdjęcie: materiały prasowe

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama