Reklama

Już 16 tysięcy biletów sprzedał PolskiBus.com na uruchomione w połowie października połączenia Warszawa – Lublin – Rzeszów. W planach jest nowe z Rzeszowa do Pragi.

Linię P7 PolskiBus.com uruchomił 16 października. Autobusy jadące z Rzeszowa w stronę Lublina odjeżdżają pięć razy dziennie, o godz. 5:20, 9:15, 12:45, 16:05, 18:40. Połączenie cieszy się ogromnym zainteresowaniem pasażerów. Do 4 listopada przewoźnik sprzedał już 16 tys. biletów.

Przyszłość linii P7 nadal jednak jest niepewna. Jej uruchomienie opóźniło się o ponad dwa tygodnie na skutek protestów firm przewozowych z Lublina, które nie zgadzały się wpuszczenie na rynek Polskiego Busa. Przewoźnik ma zgodę na wykonywanie połączeń, ale decyzja nie jest prawomocna. Ostateczną ma podjąć Samorządowe Kolegium Odwoławcze.

PolskiBus.com zbiera wśród pasażerów podpisy poparcia dla utrzymania linii P7. Pod apelem podpisało się już ponad 20 tys. osób.

Sukces nowej linii sprawił, że przewoźnik planuje uruchomić dwie nowe trasy: Lublin – Kielce – Kraków oraz Lublin – Rzeszów – Kraków – Katowice – Praga. PolskiBus.com złożył już odpowiednie dokumenty na wydanie zezwolenia uruchomienia nowych połączeń.

Szczegóły na razie nie są znane. Jeszcze nie wiadomo, ile dziennie będzie nowych połączeń. Przewoźnik zapewnia, że ceny biletów nadal będą się zaczynały od złotówki plus złotówka opłaty rezerwacyjnej.

PolskiBus.com wszedł na polski rynek w czerwcu 2011 r. Obsługuje 19 tras docierając do 22 miast. Dotychczas przewiózł ponad 10 mln pasażerów.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

  1. Super.Mam nadzieje ze wprowadza tez ponumerowane siedzenia tak jak to maja w Student Agency.Pasazerowi nie chce sie ciagle budzic ludzi i pytac: przepraszam czy wolne?

Comments are closed.