Reklama

PolskiBus.com rozbudowuje swoją siatkę połączeń. Od 21 października ruszają połączenia na Ukrainę, także z Rzeszowa. Bilety można już kupować.

Przewoźnik autokarowy uruchamia dwie nowe linie, które łączyć będą 18 polskich miast z sześcioma na Ukrainie. Pierwsza to U1. Autokary będą wyjeżdżać ze Szczecina , a potem dalej przez Gorzów Wielkopolski, Piłę, Bydgoszcz, Toruń, Włocławek, Płock, Warszawa, Radom, Lublin, Lwów, Iwano-Frankiwsk i Czerniowce.

Druga linia, która bardziej zainteresuje mieszkańców Rzeszowa to U2. Autokary wyjeżdżać będą z Poznania i zatrzymają się w Lesznie, Wrocławiu, Opolu, Katowicach, Krakowie, Tarnowie, Rzeszowie, Lwowie, Tarnopolu, Winnicy, Chmielniku. Kurs zakończy się w miejscowości Chersoń.

– Autokary z Rzeszowa na Ukrainę będą kursowały raz dziennie przez cały tydzień. Wyjazd z Rzeszowa będzie o godz. 22:30. Do Lwowa autokar planowo dojeżdża o 3:10, natomiast w stronę powrotną wyjazd ze Lwowa planowany jest o 19:30 i do Rzeszowa dotrze o 23:20 – poinformowała nas Ewa Kowalczyk z biura prasowego PolskiBus.com.

Autokary z Rzeszowa tradycyjnie wyjeżdżać będą z przystanku przy dworcu PKP.

– Od dawna otrzymywaliśmy prośby od naszych pasażerów dotyczące wprowadzenia połączeń na Ukrainę. Wiemy, że jest to niezwykle atrakcyjny kierunek pod kątem turystycznym, jak i edukacyjnym – mówi Piotr Pogonowski, dyrektor ds. marketingu i komunikacji PolskiBus.com.

Bilety na nowe trasy są już dostępne na stronie polskibus.com. Przewoźnik jest przekonany, że połączenia na Ukrainę okażą się hitem. Każdy pasażer powinien mieć ze sobą ważny paszport, odpowiednie dokumenty umożliwiające przekroczenie granicy oraz wydrukowany bilet.

Połączenia będą obsługiwane przez autokary firm Ideal Travel oraz ukraińskiego partnera Fortuna Reisen. Większość pojazdów będzie wyposażona w klimatyzację, Wi-Fi, toalety oraz gniazdka elektryczne. Przewoźnik zastrzega, że na wybranych kursach linii Chersoń – Poznań nastąpi zmiana autokarów w Tarnopolu.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

6 KOMENTARZE

  1. Rzeszów-Lwów-Rzeszów cena: 160 zł. Autem jadę sam, jestem niezależny i kosztuje mnie to 120 zł. A jak zabiore jeszcze 3 pasażerów to wychodzi po 30zł na łebka. I to tankując w Polsce, a jakby zalać na Ukrainie to wychodzi jeszcze ciut taniej – ostatnio tankowałem diesla na OKKO za 3.30zł na nasze. Trzeba na głowę upaść, żeby jechać do Lwowa Polskim Busem.

  2. Chyba sobie żartują z cenami, sprawdzałem połączenie na 17 listopada na trasie Rzeszów-Lwów miało cenę 80zł. Pociąg do Przemyśla kosztuje 10zł, z Przemyśla na granicę 3zł, a na Ukrainie transport to kwestia kilku złotych.

Comments are closed.