Zdjęcie: materiały prasowe WSIiZ
Reklama

Studenci z Ukrainy mogą dokończyć semestr letni w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Uczelnia pokryje koszty związane z edukacją. Pierwsi kandydaci już się zgłosili.

WSiIZ otrzymała 975 tys. zł z programu „Solidarni z Ukrainą”, organizowanego przez Narodowe Centrum Wymiany Akademickiej (NAWA). Pieniądze może przeznaczyć na pomoc dla studentów, którzy po 24 lutego br. przyjechali do Polski i wciąż chcą studiować.

WSIiZ proponuje także bezpłatne kursy językowe, opiekę psychologiczną i prawną. Do tej pory na kontynuację studiów zdecydowało się 6 osób. – Kształcą się zarówno na studiach I, jak i II stopnia na ścieżkach polsko i anglojęzycznych – mówi Joanna Dudek, kierownik Działu Rekrutacji WSIiZ.

Kolejna grupa, około 100 osób, jest w trakcie kompletowania dokumentacji. Ustala też różnice programowe na podstawie dotychczasowego przebiegu studiów. – W tej grupie są również studenci, którzy przeszli już pozytywnie proces weryfikacji i tylko czekają na możliwość wyjazdu z Ukrainy – dodaje Joanna Dudek. 

Dodatkowo, każdy z uczestników po przyjęciu na studia lub na kurs językowy otrzyma stypendium w kwocie 1500 zł. Pieniądze będą wypłacane co miesiąc. Aby kontynuować w Rzeszowie studia rozpoczęte na Ukrainie, albo uczestniczyć w kursie językowym, studenci muszą skompletować wymagane dokumenty, które dostępne są TUTAJ.

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama