Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

Ratusz za kilka dni podpisze umowę z firmą Mulitdekor, która jako jedyna stanęła do przetargu na dostawę i montaż oświetlenia świątecznego w Rzeszowie. W tym roku za swoją pracę zażyczyła sobie niecałe 1 mln 60 tys. zł.

W tym roku ponownie oświetlenie zimowe ma zamontować Mulitdekor, który zimowe świetlne ozdoby montował w już 2016 roku za ok. 600 tys. zł, w ub. r. za niecałe 800 tys. zł, a tym razem za swoją prace policzył sobie niecałe 1 mln 60 tys. zł. Dlaczego z roku na rok jest drożej?

– Podjęliśmy decyzję, że w tym roku oświetleniem świątecznym będą przyozdobione trzy dodatkowe skrzyżowania: ul. Lubelska z ul. Warszawska, al. Rejtana z al. Kopisto oraz rondo Ulmów, dlatego też cena jest nieco wyższa – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Oświetlenie świąteczne pojawi się na rzeszowskich ulicach początkiem grudnia. Oczy mieszkańców będzie cieszyło do połowy lutego.

Jakie świecące ozdoby pojawią się w naszym mieście? Tradycyjnie na Rynku stanie 15-metrowa z barokowymi konstrukcjami aluminiowymi oraz bombkami nietłukącymi.
Z kolei latarnie w ścisłym centrum miasta zostaną przyozdobione iluminacjami przypominającymi kielichy kwiatowe.

Zgodnie z tradycją drzewa, które znajdują się na Rynku oraz studnia będą „obsypane” diodowymi mrugającymi „kryształkami”.

Na ul. 3 Maja stanie dekoracja wolnostojąca w kształcę bombki z przejściem. Ozdobione będą też latarnie przy ulicach: Kościuszki, Grunwaldzkiej, Jagiellońskiej oraz Placu Farnym, ul. Mickiewicza.

Ozdoby świąteczne znajda się również przy ul. Marszałkowskiej, wiadukcie Tarnobrzeskim, rondzie im. Jana Pawła II,  al. Cieplińskiego, ul.  Lisa-Kuli, Placu Śreniawitów, ul. Słowackiego, ul. Kilara, skrzyżowaniu alei Kopisto, Rejtana z al. Niepodległości, Moście Zamkowym, ul. Grottgera, Asnyka, Piłsudskiego, Matejki, Sokoła, Hetmańskiej, Krakowskiej oraz Wiadukcie Śląskim.

Dekoracje 3D zyskają również rzeszowskie ronda: Pobitno – 5-ramienna gwiazda, Ulmów – dekoracja latarniowa w postaci „sopelków” światła, Kuronia – dekoracja latarniowa i Pileckiego – bombka z kokardą.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama