Zdjęcie: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej
Reklama

To drugi najwyższy wynik w historii i najlepszy szósty miesiąc. Port lotniczy odprawił o 15 procent więcej pasażerów niż rok temu w tym samym czasie!

W czerwcu na lotnisku w Jasionce odprawiono 120 157 osób 

Pasażerowie w tym sezonie letnim mają do wyboru 29 kierunków, w tym najlepszą ofertę czarterów, które mają prawie 40-procentowy udział w ruchu na naszym lotnisku mówi Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

To właśnie wakacyjne czartery wybrała w czerwcu największa liczba osób. W rankingu przewoźników kolejne miejsca zajmują: LOT, Lufthansa i Wizz Air.

Ulubione kierunki? W czerwcu najchętniej wybierana była Antalia, Warszawa, Londyn i Monachium. W kierunkach regularnych kolejne miejsca zajęły: Alicante, East Midlands i Bristol, a w czarterach – Heraklion, Rodos i Sharm el Sheikh.

Liczby świadczą o tym, że lotnisko umie trafić w potrzeby i oczekiwania pasażerów – ocenia Władysław Ortyl, marszałek podkarpacki.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!
Grafika: Łukasz Ożóg / Port Lotniczy Rzeszów – Jasionka

W historii lotniska, które w poprzednim roku obsłużyło 1,02 mln pasażerów, najlepszy dotąd był sierpień 2023, gdy z usług portu skorzystało 121 752 osoby. Od początku tego roku lotnisko odprawiło już niemal 490 tys. osób.

Aby przyspieszyć odprawę pasażerów, w najbliższych miesiącach, jak zapowiada Adam Hamryszczak, lotnisko kupi skanery CT, dzięki którym nie będzie potrzeby wyciągania z bagażu podręcznego płynów oraz elektroniki.

W lipcu szczyt letniego sezonu – w kierunkach czarterowych dostępne są: Antalia, Bodrum, Izmir, Zakynthos, Kreta, Kefalonia, Rodos, Podgorica, Tivat, Tirana, Burgas, Sharm el Sheikh, Hurghada, Majorka i Enfidha.

W połączeniach regularnych zaś: Nowy Jork, Gdańsk i Warszawa (LOT), Monachium (Lufthansa), Alicante, Zadar, Dublin, Manchester, East Midlands, Bristol, Londyn Stansted i Luton (Ryanair) oraz Rzym (Wizz Air), a od września będzie można polecieć do Mediolanu.

(RzN)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama