Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Ponad 2 mln zł wyłudzono od 1352 osób, które zamawiały przez internet sprzęt RTV i AGD. Rzeszowska prokuratura na ławie oskarżonych posadziła 4 osoby. 

Śledztwo w tej sprawie prowadził Podkarpacki Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie. W ostatnich dniach skierował do Sądu Okręgowego w Łodzi akt oskarżenia przeciwko czterem osobom, które odpowiedzą za oszustwa. 

Z ustaleń prokuratury wynika, że od października 2011 r. do grudnia 2012 roku ponad 1000 klientów kupiło sprzęt AGD w sklepach internetowych 17dni.pl, fotohrabia.pl, platinium RTV oraz sklepach agdzdostawa.pl i megamall.pl. Klientów skusiła atrakcyjna cena towarów. Sklepy należały do spółek Thurman Holdings, Newcastle, Navarro i Iron Gate. 

E-sklepy handlowały sprzętem AGD i RTV, choć – jak twierdzi prokuratura – nie miały go w magazynach. – Oferowany przez sklep sprzęt był zamawiany dopiero po opłaceniu zamówienia przez klienta – twierdzi prokurator Rafał Teluk, szef podkarpackiego oddziału Prokuratury Krajowej w Rzeszowie. 

Jak nie trudno się domyśleć, klienci nie dostali ani towaru, ani zwrotu pieniędzy. Pokrzywdzonych zostało 1352 klientów z całej Polski, od których wyłudzono ponad 2 mln zł. Za oszustwa odpowiedzą cztery osoby, które mają związek ze sklepami internetowymi. Grozi im kara do 10 lat więzienia.  

Akt oskarżenia w tej sprawie liczy 2860 stron (akta sprawy około 1200 tomów). 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama