Fot:. Materiały firmy. Na zdjęciu biurowiec SkyRes, w którym znajduje się Deloitte
Reklama

Przeszło 300 osób do 2021 roku planuje w stolicy Podkarpacia zatrudnić znana firma doradcza Deloitte. W ciągu roku działalności Centrum Usług dla Biznesu w Rzeszowie pracę znalazło ponad 150 osób.

Mija rok od otwarcia rzeszowskiego Centrum Usług dla Biznesu na Europę Środkową przez Deloitte. Od sierpnia br. siedziba Centrum mieści się w najnowocześniejszym biurowcu w Rzeszowie – SkyRes Warszawska. Przeniesiono je z al. Armii Krajowej.

Zmiana lokalizacji związana była nie tylko ze wzrostem liczby pracowników, ale także z rozszerzeniem zakresu świadczonych usług. Od lipca br. w ramach Centrum funkcjonuje także regionalne Centrum Usług dla Audytu w Europie Środkowej, które wspiera zespoły audytowe Deloitte i klientów firmy w Polsce oraz innych krajach Europy Środkowej, w których Deloitte prowadzi swoją działalność.

Firma twierdzi, że jak dotąd Centrum Usług dla Biznesu na Europę Środkową rozwijało się bardzo dynamicznie. Tylko w pierwszym roku Deloitte stworzyło w Rzeszowie łącznie ponad 150 nowych miejsc pracy. Do 2021 roku zatrudnienie zostanie zwiększone do ponad 300 osób, a Centrum zostanie rozszerzone o nowe usługi.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z postępów, jakie udało nam się osiągnąć w ostatnim roku, a także z miłego przywitania, jakie zgotował nam Rzeszów i współpracy z władzami miasta. Skala i tempo rozwoju Centrum przekroczyły nasze oczekiwania. W tym momencie prace są bardziej zaawansowane niż zakładał nasz plan – twierdzi Gerard Murray z Deloitte.

Firma jest pod ogromnym wrażeniem umiejętności osób, które zatrudniła w rzeszowskim Centrum. Deloitte twierdzi, że to właśnie dzięki pracownikom Centrum rozwinęło się w tak szybkim czasie. Firma bardzo dobrze ocenia także współpracę z lokalnymi przedsiębiorcami i podkarpackim szkołami wyższymi.

Nowo powstałe Centrum Usług dla Audytu zajmuje się wsparciem działów audytu w Europie Środkowej, wykonując m.in. analizę danych, statystyczny wybór próby, potwierdzenia oraz wiele innych aspektów związanych z przeprowadzaniem weryfikacji sprawozdań finansowych.

– Planujemy zatrudnić specjalistów, którzy będą ściśle współpracować z zespołami audytu w biurach Deloitte w całej Europie Środkowej – mówi Wolda Grant z Deloitte na Europę Środkową. – Nowy zespół tworzony przez działy obsługujące kraje Europy Środkowej i Południowej liczy już ponad 20 osób. W tej chwili poszukujemy absolwentów, posługujących się językiem niemieckim – dodaje.

W Centrum Usług dla Audytu Deloitte zatrudnienie znajdą nie tylko specjaliści z obszaru audytu, ale również absolwenci i studenci ze specjalizacją z finansów, ekonomii lub technologii. Rzeszowskie Centrum Deloitte stopniowo rozszerza zakres swojego działania – docelowo będzie obsługiwać 18 krajów Europy Środkowej, gdzie Deloitte posiada swoje oddziały.

Przedstawicele Deloitte poinformowali także, że na czele rzeszowskiego Centrum stanął pochodzący z Czech Pavel Frnoch, który pracował już nad wieloma projektami międzynarodowymi, a ostatnio był dyrektorem Deloitte na Bałkanach. Frnoch od samego początku był zaangażowany w powstanie Centrum w Rzeszowie.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama