Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Reklama

61 zarzutów włamań i kradzieży usłyszeli dwaj Ukraińcy, którzy kradli rowery, m.in. w Rzeszowie. Po rozebraniu jednośladów części wywozili z Polski. 

Sprawą powtarzających się kradzieży rowerów od lutego br. zajmowali się rzeszowscy policjanci. Ustalili, że sprawcami mogą być dwaj obywatele Ukrainy w wieku 44 i 46 lat. Obaj wpadli w kwietniu podczas przekraczania granicy polsko-ukraińskiej. Wówczas policjanci przedstawili im pięć zarzutów kradzieży rowerów.  

Funkcjonariusze już wtedy podejrzewali, że Ukraińcy mogą mieć na sumieniu znacznie więcej kradzieży jednośladów. Z uwagi na to, że mężczyźni nie mieli stałego miejsca pobytu w naszym kraju, Sąd Rejonowy w Rzeszowie aresztował tymczasowo Ukraińców. 

Od tamtej pory policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego rzeszowskiej komendy miejskiej zbierali dowody, by Ukraińcom przedstawić kolejne zarzuty. – Mężczyźni kradli rowery nie tylko w Rzeszowie, ale także na terenie województwa podkarpackiego i małopolskiego – relacjonuje Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji. 

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że Ukraińcy kradli rowery m.in. w Tarnowie, Sanoku, Krośnie, Mielcu, Sędziszowie Małopolskim i Nisku. Mężczyźni rozbierali jednoślady na części i wywozili je na Ukrainę, gdzie je sprzedawali. Policjanci przedstawili Ukraińcom kolejnych 56 zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem.

– Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności – dodaje Adam Szeląg.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

8 KOMENTARZE

  1. Imigracja to zło – widać to na zachodzie! Kilka milionów Polaków wyjechało zabierać pracę i zaniżać wynagrodzenia, a u nas nie ma kto pracować. Rząd powinien zamknąć granicę i ograniczyć wydawanie paszportów jedynie dla członków partii i obywateli Watykanu.

  2. więcej imigrantów, więcej! z pakistanu, indii, bangladeszu, filipin. więcej obcych kulturowo by mieszać nas etnicznie! wybory za niedługo!

  3. Gratulacje dla władz za sprowadzanie nam imigrantów zwiększających przestępczość. A jeszcze niedawno prawie by się udało, żeby mieli jeszcze darmową komunikację. Imigracja to zło – widać to na zachodzie!

  4. Dwaj obywatele Ukrainy w wieku 44 i 46 lat – myślisz, że byli studentami?
    Nie sołtys ich sprowadza, a cały P0PIS.
    Na szczęście żaden Polak nie kradnie lecz niczym wolontariusz ciężko i uczciwie pracuje na to lub inne państwo.

Comments are closed.