Zdjęcie: Materiały The Best Trip

Koncert, licytacje, ogromne serce i mnóstwo pomysłów – tak można podsumować działania 22-letniego Adriana Beściaka. Podczas koncertu charytatywnego „The Best Festiwal 2k17” zebrano 7,2 tys. zł. Pieniądze trafią do Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci Rzeszowie.

Poruszający się od sześciu lat na wózku inwalidzkim Adrian Beściak z Rzeszowa jest uzależniony od pomagania. Ze względów zdrowotnych musiał w czerwcu br. odwołać swoją wyprawę The Best Trip 2017. Planował przejechać  trasę liczącą 2,7 tys. km, która miała biec przez Szwecję, Danię, Niemcy i Polskę.

Chociaż plany Adriana się nieco pokrzyżowały nie oznaczało to wcale, że pomaganie w tym roku zawiesił na kołku. Więc co zrobił? 14 października zorganizował koncert charytatywny The Best Festiwal 2k17 na rzeszowskim Rynku, gdzie w jeden dzień udało się zebrać dla dzieci z Podkarpackiego Hospicjum 7,2 tys. zł.

– Z wyniku akcji jestem mega zadowolony. Próbowałem porównywać je z innymi dotychczasowymi kwestami, ale stwierdziłem, że to jest coś zupełnie innego niż do tej pory – podsumowuje The Best Festiwal 2k17 Adrian Beściak. – Mam nadzieję, że za rok będzie lepiej i uda nam się zebrać dwukrotnie więcej pieniędzy –  dodaje.

Zebrane pieniądze ekipa Beściaka przekaże w całości na zakup sprzętu dla dzieci z hospicjum. Na jaki konkretnie, o tym zdecydują specjaliści, którzy najlepiej znają potrzeby swoich małych podopiecznych.

– Zakupiony sprzęt ma dzieciom ułatwiać rehabilitację. Ma im pomóc w walce o lepsze jutro – tłumaczy Adrian Beściak. Festiwalowa ekipa zebrane pieniądze zamierza w przyszłym tygodniu przekazać na ręce kierownictwa hospicjum.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Adrian Beściak zdradził też plany na najbliższy rok. Po pierwsze, chce założyć stowarzyszenie, które ułatwi mu niesienie pomocy.

– Nad założeniem stowarzyszenia myślałem od kilku lat. Nie chciałem jednak z tym ruszać, póki nie byłem tego pewny na 100 procent. Festiwal pokazał, że mam zgrany zespół, fajne projekty i ekipę, która ma pełno pomysłów – wyjaśnia Adrian. – Stowarzyszenie pozwoli nam również na poszerzenie działań – dodaje.

Ponadto, na 2018 rok ekipa The Best Trip zaplanowała realizację trzech projektów. Pierwszego z nich, który rozegra się na przełomie lutego i marca, nie chcą jeszcze ujawniać. Kolejne, to wyprawa przez Szwecję, Danię, Niemcy i Polskę, którą Beściak chce wydłużyć do 3 tys. km oraz kolejna odsłona The Best Festiwal.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama