Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News

Ma mieć 1202 metry i łączyć się z już istniejącą ścieżką biegową. O czym mowa? O pętli biegowej, którą miasto planuje wybudować w 2021 roku na bulwarach.  

W październiku 2017 roku oddano do użytku prawie 550-metrową ścieżkę tartanową dla biegaczy. Ścieżka zaczyna się w okolicy psiego parku i biegnie wzdłuż bulwarów, obok kładki dla pieszych i kończy się przy mostku w okolicach zapory. Inwestycję zrealizowało Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów za 780 tys. zł.

Obecnie ścieżka głównie wykorzystywana jest do… spacerów. Powód? Jest za krótka. Efekt jest taki, że po zaledwie trzech latach ścieżka jest już zniszczona i są na niej dziury.

Nie do końca wiadomo także, po co przy ścieżce, i to tak krótkiej, są ławki. Teoretycznie po to, aby usiąść i odpocząć, w praktyce są miejscem dla młodych ludzi do towarzyskich spotkań przy alkoholu. Ścieżka nie jest oświetlona, a policja, która pojawia się na bulwarach, w okolice ścieżki się nie zapędza. 

Ścieżka bardziej użyteczna ma się pojawić w przyszłym roku. To właśnie wtedy ma powstać pętla biegowa, która połączy się z już istniejącą trasą biegową, którą miasto obiecuje już od dwóch lat. Pętla ma mieć ponad 1200 metrów.

– Rozpocznie się przy już istniejącej ścieżce w okolicach psiego parku, dalej będzie biegła w stronę Lidla, gdzie w połowie drogi skręci w stronę placu zabaw, następnie go ominie. Dalej ominie plac street workoutu, scenę i połączy się istniejącym drugim końcem ścieżki  – wyjaśnia Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Pętla także będzie miała 2,5 metra szerokości i zostanie wykonana tartanu. W planach jest umieszczenie wzdłuż ścieżki ławek, ale tym razem bez oparcia. 

Na razie nie wiadomo, ile będzie kosztowała budowa pętli. – Opracowujemy dokumentację. Ten etap potrwa do końca sierpnia – mówi Agnieszka Siwak-Krzywonos. Projekt wykonuje firma ArchPoint z Czuchowa, miasto zapłaci jej za to 50 tys. zł. Inwestycja znajdzie się prawdopodobnie dopiero w przyszłorocznym budżecie Rzeszowa.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama