Zdjęcie: Materiały prasowe

Swoją kulturę oraz tradycje będą prezentować studenci za wschodniej granicy podczas Dnia Kultury Ukraińskiej, który w poniedziałek 11 grudnia odbędzie się w Rzeszowie. 

Na rzeszowskich uczelniach studiuje blisko 2 tysiące studentów za wschodniej granicy. 

Dzień Kultury Ukraińskiej już po raz kolejny przygotują studenci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania, w której kształci się ponad 1300 młodych Ukraińców. Młodzi Ukraińcy podczas poniedziałkowego wydarzenia chcą pokazać swoją kulturę, tradycje i obyczaje oraz swoje pasje i talenty.

– Jesteśmy dumni, że jesteśmy Ukraińcami, cieszymy się z tego, że wybraliśmy studia w Polsce i mamy możliwość zaprezentować ukraińską kulturę w międzynarodowym gronie – mówi Mykola Voronin, student oraz koordynator Systemu Opieki Studenckiej „Buddy” WSIiZ. 

W tym roku studenci zaproponują publiczności udział w przedstawieniu bazującym na grze zatytułowanej „Ukraińskie przygody”, w której główni bohaterowie będą wykonywać różne zadania, związane z historią, kulturą i tradycjami ukraińskimi.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Po przedstawieniu dla wszystkich widzów, jak co roku przygotujemy poczęstunek składający się z tradycyjnych ukraińskich potraw. W menu będzie m.in. barszcz czerwony ukraiński, pierogi z ziemniakami i pierogi z kapustą słodką, kiełbasa domowa na gorąco i na zimno, kanapki ze słoniną i smalcem, kwas chlebowy oraz kapusta kiszona – podkreśla Mykola Voronin.

Dzień Kultury Ukraińskiej odbędzie się 11 grudnia o godz. 12.00 w Klubie IQ WSIiZ przy ul. Sucharskiego 2.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama