Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News

Za pierwszym razem była pomidorowa i skorzystało z niej  10 osób, którzy chwalili, że zupa smakuje, jak domowa. Młodzi ludzie dobrego serca postanowili, że chwycą za chochle raz jeszcze i tym razem dla osób bezdomnych ugotują grochówkę. Akcja „Zupa na Placu” w poniedziałek w Rzeszowie.

„Zupa na Placu” to akcja organizowana przez członków Duszpasterstwa Akademickiego „Szopka” oraz postakademickiego „Wiata”. Jej inicjatorką była Marzena Harasiuk, która w Krakowie uczestniczyła w bliźniaczej akcji „Zupa na Plantach”.

Rzeszowska „Zupa…” swoja premierę miała w ubiegły poniedziałek, podczas której młodzi ugotowali pomidorową. O szczegółach można przeczytać TUTAJ

 – Z naszej pomocy skorzystało wówczas 10 osób. Z rozmów z nimi wynikało, że słyszeli o naszej akcji, ale za bardzo nie wiedzieli, co mają o tym myśleć. Być może dlatego na początek przyszło ich tylko tyle – mówi Marzena.

Każdy bezdomny, który w miniony poniedziałek pojawił się na placu Ofiar Getta otrzymał dodatkowo zupę w słoikach, aby można się nią było podzielić z innymi potrzebującymi, którzy na plac nie przyszli.

– Osoby bezdomne były zaskoczone tym, że przyszliśmy do nich, dziękowali nam za to. Chwalili również zupę, mówiąc, że była jak domowa – wspomina Marzena.

Młodzi wraz z ojcem Łukaszem Filcem, dominikaninem, duszpasterzem młodych, na rozmowach z bezdomnymi spędzili ponad godzinę. Okazało się, że potrzebują oni nie tylko ciepłej zupy, ale też ciepłych ubrań, butów czy kołder.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Mamy nadzieję, że w nadchodzący poniedziałek dołączy do akcji więcej potrzebujących, ponieważ ci, którzy ostatnio skorzystali z naszej pomocy zapowiedzieli, że powiedzą o nas swoim znajomym i zaproszą na zupę – mówi Marzena Harasiuk.

Organizatorzy akcji są również w stałym kontakcie ze strażą miejską, która również przekazuje bezdomnym informacje o „Zupie…”.

W najbliższy poniedziałek (13 lutego) dla bezdomnych zostanie przygotowana grochówka. Podobnie jak za pierwszym razem będzie ona rozdawana na placu Ofiar Getta o godz. 19:00.

Akcję można wspierać również poprzez rozpowszechnianie informacji o „Zupie…” i pomoc finansową. Dzięki złożonym datkom organizatorom „Zupy…” już na pierwszą akcję udało się kupić 25-litrowy termos, w którym mogli zanieść zupę bezdomnym.

Jeśli ktoś jest zainteresowany taką formą pomocy może napisać do organizatorów wiadomość prywatną na Facebooku – TUTAJ.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama