Zdjęcie: materiały zespołu Popiór

Pora na kolejne moce uderzenie! 17 maja w Rzeszowskich Piwnicach wystąpi zespół Popiór. Koncert odbędzie się w ramach cyklu Rockowa Noc from the Basement, który poprzedza wrześniowy festiwal Rockowa Noc.

Popiór założyli w 2022 r. byli muzycy grupy „KAT&Roman Kostrzewski”: Jacek Hiro i Jacek Nowak. Do współpracy zaprosili wokalistę Chrisa Hoflera i basistę, Grzegorza Feliksa. Kompozycje na debiutancki album zespołu miały znaleźć się na kolejnej płycie „KAT&Roman Kostrzewski” i jako takie zostały w całości przez Romana Kostrzewskiego zaakceptowane.

Niestety śmierć wokalisty 10 lutego 2022 roku przekreśliła te plany. Zarejestrowany materiał, zmiksowany i zmasterowany przez Piotra Mańkowskiego, ukazał się 12 października 2023 r. nakładem niezależnej wytwórni „Szataniec Records”. Album zawiera 8 autorskich kompozycji. Autorem tekstów jest Chris Hofler a kompozytorem, Jacek Hiro.

Koncert Popiór – Rockowa Noc from the Basement vol. 2 rozpocznie się o godz. 20:00. Bilety w cenie 70 zł w przedsprzedaży i 90 zł w dniu koncertu są na stronie: bilety.rzeszowskiepiwnice.pl

Rockowa Noc from the Basement, to przedsmak tego, co się wydarzy podczas samego festiwalu, który w tym roku odbędzie się 28 września. Najgłośniejszy festiwal w Rzeszowie” będzie miał już dziewiętnastą odsłonę. Poprzedzą go trzy koncerty pod hasłem: „Rockowa Noc from the Basement”, które odbędą się Rzeszowskich Piwnicach.

20 kwietnia zagra legenda rzeszowskiej sceny rockowo-metalowej Jesus Chrysler Suicide, a 17 maja wspomniany Popiór. 

Zdjęcie: materiały Estrady Rzeszowskiej

Konkursowy Przegląd Zespołów

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Rockowa Noc to też Przegląd Zespołów Konkursowych dla młodych zespołów. Mogą wziąć w nim udział kapele, które nie mają jeszcze podpisanych kontraktów z wytwórniami płytowymi. Zgłoszenie do konkursu polega na uzupełnieniu formularza – do 13 maja 2024 r. Do kolejnego etapu przejdzie 5 zespołów, wyłonionych przez komisję konkursową.

Uczestnicy konkursu zaprezentują się w przeglądzie na Rockowej Nocy from the Basement vol. 3 już 15 czerwca – zagrają jeden własny utwór i jeden utwór Tadeusza Nalepy lub zespołu Breakout.

Ten ostatni jest obowiązkowy nieprzypadkowo – laureat otrzyma statuetkę Nalepy, nagrodę w wysokości 3000 zł i 36 godzin nagrań z realizatorem dźwięku w profesjonalnym Estrada Studio. Zwycięzca zagra też swój koncert na dużej scenie podczas festiwalu 28 września.

Estrada Rzeszowska przewiduje również nagrody za najbardziej oryginalną aranżację utworu Tadeusza Nalepy lub Breakout. Partnerzy wydarzenia, klub motocyklowy Steel Roses MC Rzeszów dodatkowo wyróżnią jeden z zespołów statuetką Puls Rockowej Nocy oraz występem podczas Steel Horses Meeting.

Regulamin konkursu

Zdjęcie: materiały Estrady Rzeszowskiej

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama