Zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Leżajsku
Reklama

Trzy osoby zostały poszkodowane w wyniku porannego wypadku na torach kolejowych w Chałupkach Dębniańskich w powiecie leżajskim.

Do zdarzenia doszło w piątek ok. godz. 5:45 na stacji Grodzisko Dolne. Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że pociąg pospieszny TLK “Górski” relacji Rzeszów – Szczecin, jadący w kierunku Stalowej Woli, zderzył się z lokomotywą. 

– Maszynista pociągu TLK w pewnym momencie zauważył, że na torze jego jazdy jest lokomotywa. Zaczął gwałtownie hamować. Zderzenia z lokomotywą nie udało się uniknąć. Pociągi nie wypadły z torów – mówi st. asp. Tomasz Potejko, rzecznik leżajskiej policji. 

Jak nas poinformował Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP Polskich Linii Kolejowych, lokomotywa, która zderzyła się z pociągiem TLK, bez zezwolenia wyjechała z sąsiedniego toru i na jej tył najechał skład osobowy. 

W wyniku zderzenia lokomotyw, poszkodowane zostały trzy osoby, które były pasażerami pociągu TLK (jechało nim ok. 25 osób). Dwie z nich zostały zaopatrzone na miejscu, trzecia – kobieta – z obrażeniami nogi trafiła do szpitala. Obaj maszyniści byli trzeźwi. 

– Od maszynistów zostanie pobrana jeszcze krew do badań – dodaje Tomasz Potejko. Na miejscu zdarzenia pracuje policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza oraz prokurator. 

Podróżni pociągu “Górski” (20 osób) autobusem pojechali do Warszawy. Z Lublina do Szczecina uruchomiono w trasie pociągu skład zastępczy. O 9:00 wznowiono ruch pociągów przez stację Grodzisko Dolne linii Stalowa Wola – Przeworsk. Podróżni na tej trasie nie będą już korzystać z komunikacji zastępczej. Zmiany dotyczyły tylko dwóch pociągów .

Komisja ustala, co było przyczyną wyjechania lokomotywy na tor, którym przejeżdżał skład Intercity.

Zdjęcie: Łukasz / Czytelnik Rzeszów News
Zdjęcie: Łukasz / Czytelnik Rzeszów News
Zdjęcie: Łukasz / Czytelnik Rzeszów News
Zdjęcie: Łukasz / Czytelnik Rzeszów News
Zdjęcie: Łukasz / Czytelnik Rzeszów News

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: