Porodówka w USK odnowiona! Od wtorku wznawia przyjęcia pacjentek [FOTO]

Od 5 marca zostają wznowione przyjęcia pacjentek, które chcą urodzić dziecko w Klinice Ginekologii, Ginekologii Onkologicznej i Położnictwa w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ulicy Szopena w Rzeszowie.

 

Zdjęcia: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Blok porodowy składa się z traktu porodowego oraz sal patologii ciąży i położnictwa. – Cały oddział został wymyślony i zaprojektowany od nowa – mówi prof. dr hab. n. med. Tomasz Kluz, kierownik Kliniki Ginekologii, Ginekologii Onkologicznej i Położnictwa w USK.

– Jest przyjaźnie, zgodnie z najnowszymi trendami i standardami dla oddziałów ginekologiczno-położniczych i komfortowo. Każda z sal ma odrębny węzeł sanitarny – podkreśla prof. Kluz. 

Remont porodówki w USK w Rzeszowie rozpoczął się pod koniec 2022 roku. Kosztował 19,5 mln zł. W całości został sfinansowany przez Urząd Marszałkowski w Rzeszowie. 

10 nowych sal 

Na oddziale położniczym jest 10 nowych sal: 9 dwułóżkowych, jedna sala jednołóżkowa. W pastelowych kolorach, z dekoracjami w kwiaty i z zestawem do pielęgnowania niemowląt. W każdej sali jest łazienka z prysznicem.

Sale dla pacjentek wyposażone są również w klimatyzację. W oknach zamontowane są elektrycznie sterowane rolety zewnętrzne. Sale wyposażone są w nowoczesny sprzęt medyczny, w każdej jest telewizor.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Trakt porodowy, czyli blok operacyjny, składa się z trzech części: sali do cięć cesarskich, jednej sali do porodów rodzinnych i dwóch sal porodowych. Każda wyposażona jest w osobny węzeł sanitarny oraz posiada klimatyzację.

Sala cięć cesarskich wykonana jest z nowoczesnych paneli ze stali nierdzewnej, a w pokoju przygotowania lekarzy zamontowano nowoczesną myjkę chirurgiczną, która ułatwi lekarzom profesjonalne i higieniczne przygotowanie się do zabiegu.

Najwyższe standardy 

Oddział patologii ciąży mieści 11 łóżek w dwu- lub trzyosobowych salach, każda z nich ma łazienkę z prysznicem, klimatyzację i elektryczne rolety okienne. W salach jest nowoczesny sprzęt medyczny i telewizor.  

Nieznacznie zmniejszyła się liczba łóżek na oddziale – jest ich 30, z czego na położnictwie 19. Szpital posiada trzeci stopień referencyjności w zakresie położnictwa i neonatologii, co oznacza najwyższe standardy opieki nad noworodkami i ich mamami.

– Panie będą mogły wreszcie rodzić w godnych, komfortowych i bezpiecznych warunkach. Oddział patologii ciąży obecnie może być przykładem dla innych szpitali – mówi dr n. med. Janusz Ławiński, dyrektor USK w Rzeszowie.

Do tej pory w szpitalu przy ulicy Szopena rodziło się około 1500 dzieci rocznie, a prawie 2/3 porodów odbywała się przez cesarskie cięcie.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama