Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Reklama

Czterech policjantów zostało rannych w wypadku, do którego doszło w czwartek rano w Tarnobrzegu. Funkcjonariusze ścigali kierowcę hondy, który nie zatrzymał się do kontroli. Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców województwa świętokrzyskiego. 

Do wypadku z udziałem trzech pojazdów, w tym dwóch policyjnych radiowozów, doszło przed godz. 5:00 na ul. Warszawskiej. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca hondy nie zatrzymał się do kontroli drogowej jeszcze na terenie województwa świętokrzyskiego. 

– Policjanci ruszyli za nim w pościg, dołączyli do nich funkcjonariusze z Tarnobrzega. Kierowca hondy, chcąc uniknąć zatrzymania, ominął jeden ze ścigających go radiowozów i uderzył w drugi – fiata ducato, a następnie zderzył się z kią ceed – informuje Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik podkarpackiej policji. 

Dwaj sprawcy zaczęli uciekać pieszo, zostali zatrzymani przez policjantów. To mieszkańcy województwa świętokrzyskiego w wieku 26 i 25-lat. W wyniku zdarzenia rannych zostało czterech policjantów i jeden mężczyzna z hondy. Funkcjonariuszy przewieziono do szpitali, gdzie są pod opieką lekarską.

Policjanci pracują na miejscu zdarzenia, wyjaśniają okoliczności wypadku.

Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama