Zdjęcie: KWP Rzeszów
Reklama

Rozbiciem mercedesa zakończył jazdę 41-letni mieszkaniec powiatu gorlickiego. Mężczyzna nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i zaczął uciekać.

Dziś w nocy uwagę policjantów, którzy patrolowali ulice Jasła, zwrócił osobowy mercedes jadący ul. 17 Stycznia. Kierowca niepewnie prowadził samochód, funkcjonariusze postanowili go zatrzymać. Ten jednak zignorował polecenie, przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim.

Kierowca mercedesa uciekając popełniał szereg wykroczeń, stwarzając poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Przez cały czas zajeżdżał drogę próbującym go zatrzymać policjantom. W pewnej chwili stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w znak drogowy. Jadący samochodem mężczyźni nie odnieśli obrażeń.

W trakcie interwencji funkcjonariusze wyczuli od kierowcy intensywną woń alkoholu, ale mężczyzna nie był w stanie poddać się badaniu na alkomacie. Wraz z nim samochodem jechał 31-letni pasażer, który także był nietrzeźwy.

Mercedesem kierował 41-letni mieszkaniec powiatu gorlickiego, nie miał przy sobie wymaganych dokumentów. Podczas kontroli zachowywał się agresywnie, policjanci musieli użyć kajdanek. 41-latkowi pobrano krew do badań laboratoryjnych. Sankcje, jakie poniesie, uzależnione będą od wyników badań.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: