Jasielscy policjanci przerwali niebezpieczną jazdę pijanego 28-letniego kierowcy fiata. Miał 3,9 prom. alkoholu w organizmie. Mężczyznę zatrzymano po kilkukilometrowym pościgu.

Do zdarzenia doszło na terenie Cieklina. W trakcie patrolu uwagę policjantów pełniących służbę nieoznakowanym radiowozem, zwrócił kierujący osobowym  fiatem. Widząc, że kierowca nie może utrzymać prostego toru jazdy, funkcjonariusze chcieli zatrzymać kierowcę, ale ten przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg.

Po kilku kilometrach mężczyzna zjechał na pobocze, szybko wysiadł z pojazdu i zaczął uciekać pieszo. Po krótkim pościgu został zatrzymany przez policjantów. Kierowcą okazał się 28-letni mieszkaniec gminy Osiek Jasielski. Był mocno pijany, miał 3,9 prom. alkoholu w organizmie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Mężczyzna nie posiada również uprawnień do kierowania pojazdami. Wkrótce odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

Od 18 maja obowiązują nowe przepisy, zaostrzające sankcje m.in. wobec pijanych kierowców i tych, którzy po pijanemu spowodowali wypadek drogowy. Wydłużono okres zakazu prowadzenia pojazdów z 10 do 15 lat. Minimalny okres to 3 lata. Pijani kierowcy będą musieli też zapłacić co najmniej 5 tys. zł, a jeżeli zostali zatrzymani pod wpływem alkoholem po raz kolejny, to minimalna wysokość kary finansowej wzrasta do 10 tys. zł.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama