Zdjęcie: Youtube.com / Telewizja Republika

Grzegorz Braun, rzeszowski poseł Konfederacji, na asystentkę społeczną mianował Justynę Sochę, liderkę Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP. 

Socha swoją nową funkcją pochwaliła się na Facebooku. „Dziękuję za zaufanie. Działamy!” – napisała w mediach społecznościowych asystentka posła Brauna.   

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10221625336563047&set=a.10201348319890303&type=3&theater

 

W piątek trzykrotnie próbowaliśmy się skontaktować z Justyną Sochą. Bezskutecznie. Socha nie odbierała od nas telefonu komórkowego. Poznańskiej „Gazecie Wyborczej” powiedziała zaś, że zamierza swoją nową funkcję wykorzystać „w walce o bezpieczniejszy system szczepień i ochronę praw pacjentów”.

Grzegorz Braun szybko rozłączył się, gdy go w piątek zapytaliśmy, dlaczego akurat Justynę Sochę wziął na swoją asystentkę społeczną. Braun zaproponował nam spotkanie i dłuższą rozmowę na temat jego szerszej działalności.  

– Jeśli pani jest skoncentrowana tak wycinkowo na jednym aspekcie mojej działalności, proszę sobie dalej radzić, nie korzystając z moich wypowiedzi. Sam fakt, że skupia się pani na jednym z moich szeregu pracowników świadczy o tym, że może pani nie mieć orientacji, jak szeroką działalność prowadzę – usłyszałam od Grzegorza Brauna i się rozłączył.  

Justyna Socha pochodzi z Poznania. Podczas ubiegłorocznych wyborów parlamentarnych próbowała się do Sejmu dostać z listy antyeuropejskiej Konfederacji. Socha znana jest jako przeciwniczka obowiązkowych szczepień, stoi na czele Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP. 

Do Sejmu nie dostała się przednimi drzwiami, ale weszła do niego „od kuchni”, właśnie jako asystentka Grzegorza Brauna. Socha za swoją nową funkcję nie będzie dostawała żadnego wynagrodzenia, ale dzięki niej będzie mogła uczestniczyć w posiedzeniach komisji czy podkomisjach sejmowych, a także będzie mogła pisać interpelacje. 

Szersza publiczność Justynę Sochę kojarzy właśnie z kampanii antyszczepionkowych oraz głośnej sprawy z Pawłem Grzesiem, który pozwał Sochę za petycję „Stop lobbystom farmaceutycznym w administracji publicznej”. Liderka STOP NOP zarzuciła lekarzowi powiązania z koncernami farmaceutycznymi. Sąd skazał Sochę za zniesławienie lekarza.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama