Policjanci z Rzeszowa zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie narkotyków. W ich samochodzie funkcjonariusze znaleźli marihuanę.

Mężczyźni zostali zatrzymani w piątek w nocy, gdy podczas kontroli w należącym do jednego z nich samochodzie policjanci znaleźli susz roślinny. Już na miejscu mężczyźni przyznali, że to marihuana.

25-latek i 20-latek zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy. 20-latek dobrowolnie wydał jeszcze policjantom szklaną lufkę wypełnioną suszem roślinnym, którą miał przy sobie.

Wstępne badanie potwierdziło, że zabezpieczony susz to marihuana. Zatrzymani mieszkańcy powiatu przeworskiego trafili do policyjnego aresztu. Kolejne narkotyki policjanci znaleźli w domu 25-latka. Łącznie zabezpieczyli u obu mężczyzn niemal 100 gramów marihuany.

Funkcjonariusze ustalili, że narkotyki pochodziły z uprawy, którą mężczyźni założyli i prowadzili w pobliżu miejsca zamieszkania. Obaj przyznali się do uprawy narkotyków na własny użytek.

Policjanci przedstawili mężczyznom zarzuty uprawy i wytwarzania oraz posiadania niedozwolonych substancji odurzających. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama