Zdjęcie: Urszula Chrobak / Rzeszów News
Reklama

Urząd Marszałkowski w Rzeszowie rozpoczął w piątek (1 sierpnia) procedurę zwolnienia dyscyplinarnego swojego urzędnika, twierdząc, że za dużo czasu spędzał on w pracy na korzystaniu z portalu społecznościowego.

O wszczęciu procedery zwolnienia urzędnika przez marszałka Władysława Ortyla poinformował nas Tomasz Leyko, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

– Jej powodem jest rażące naruszenie Kodeksu Pracy i regulaminu pracy Urzędu Marszałkowskiego Woj. Podkarpackiego, polegające na zaniedbywanie obowiązków służbowych kosztem aktywnego udzielania na jednym ze znanych portali społecznościowych – informuje Leyko.

– Pracownik ponad połowę swojego czasu pracy poświęcał logowaniu się i angażowaniu w dyskusje na wspomnianym portalu, a jego liczne wpisy miały charakter polityczny – dodał rzecznik urzędu.

Urząd nie podaje, o jakiego urzędnika chodzi. Według naszych informacji procedura zwolnienia dyscyplinarnego została wszczęta wobec Dariusza Przytuły, kierownika oddziału dotacji i dopłat drogowych przewozów pasażerskich w Departamencie Dróg i Publicznego Transportu Zbiorowego.

Dariusz Przytuła jest także radnym miejskim w Stalowej Woli i wiceprzewodniczącym Rady Miasta. Przytuła jest związany z Platformą Obywatelską. Żeby go zwolnić z pracy z urzędzie marszałkowskim, konieczna będzie na to zgoda Rady Miasta Stalowej Woli.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.