Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News

Od 3 do 21 lutego będą trwać konsultacje społeczne w sprawie poszerzenia granic Rzeszowa. Tym razem miasto chce włączyć trzy sołectwa: Racławówkę, Pogwizdów Nowy i Malawę. 

W grudniu ub. r. po raz kolejny Rada Miasta Rzeszowa uruchomiła poszerzeniową machinę. Tym razem Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, chce, by stolica Podkarpacia powiększyła się o tzw. Racławówkę Doły z gminy Boguchwała, Pogwizdów Nowy z gminy Głogów Małopolski oraz Malawę z gminy Krasne, czyli te sołectwa, których mieszkańcy od lat zabiegają o włączenie do Rzeszowa. 

W grudniu „rzutem na taśmę” Tadeusz Ferenc chciał przeforsować także wniosek o włączenie do Rzeszowa całej gminy Trzebownisko. Radni się jednak na to nie zgodzili. 

Kolejnym krokiem w „machinie” są konsultacje społeczne. Te w Rzeszowie odbędą się od 3 lutego do 21 lutego br. W tym czasie mieszkańcy Rzeszowa będą wyrażali opinie w specjalnej ankiecie, czy chcą, by wspomniane sołectwa przyłączono do miasta. 

Mieszkańcy będą mieli do wyboru trzy warianty odpowiedzi: “Jestem za”, “Jestem przeciw”, “Wstrzymuję się”. Udział w konsultacjach polega na złożeniu znaku X i podpisu na ankiecie konsultacyjnej. Ankiety są dostępne w następujących miejscach:

– Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta Rzeszowa, Ratusz, ul. Rynek 1,

– Punktach Informacji i Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa: ul. Okrzei 1, pl. Ofiar Getta 7, ul. Kopernika 15, al. Witosa 21 (hipermarket “bi1”), al. Kopisto 1 (Centrum Kulturalno-Handlowe Millenium Hall), ul. Krakowska 20 (Galeria Handlowa Nowy Świat), al. Rejtana 65 (Centrum Handlowe Plaza) i al. Piłsudskiego 44 (Galeria Rzeszów),

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– siedzibach Rad Osiedlowych miasta Rzeszowa,

– siedzibach jednostek organizacyjnych miasta Rzeszowa,

– Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Rzeszowa – www.bip.erzeszow.pl

Oddane głosy zostaną policzone, a wynik konsultacji będzie dołączony do wniosku o zmianę granic. Do końca marca br. trafi on do wojewody podkarpackiego. Decyzję o zmianie granic podejmie rząd do końca lipca.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama