Fot. Tomasz Modras / Rzeszów News. Na zdjęciu Tadeusz Ferenc
Reklama

Najpierw z mieszkańcami Pogwizdowa Nowego, a dwie godziny później z mieszkańcami Miłocina w najbliższą niedzielę 25 lutego spotka się Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

Pogwizdów i Miłocin to sołectwa należące do gminy Głogów Małopolski. Są wśród ośmiu, które ratusz chce przyłączyć do granic administracyjnych miasta. Tadeusz Ferenc otrzymał zaproszenia od sołtysów obu sołectw na spotkania z mieszkańcami.

Tadeusz Ferenc w niedzielę o godz. 15:00 w restauracji Nowy Dwór w Zaczerniu spotka się z mieszkańcami Pogwizdowa Nowego, a o godz. 17:00 z mieszkańcami Miłocina z tamtejszym Domu Ludowym.

Tadeusz Ferenc będzie przekonywał mieszkańców, by zgodzili się na przyłączenie do Rzeszowa. Ratusz chce jeszcze włączyć do granic miasta całą gminę Krasne oraz Zaczernie, Nową Wieś, część sołectwa Trzebownisko, Jasionkę, Tajęcinę z gminy Trzebownisko, a także Matysówkę z gminy Tyczyn i część Racławówki z gminy Boguchwała.

O poszerzeniu Rzeszowa w lipcu br. zdecyduje rząd. Do tego czasu muszą się odbyć konsultacje społeczne wśród mieszkańców na terenach, które miasto chce przyłączyć.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama