Zdjęcie: Bartosz Frydrych / Rzeszów News

Od 19 do 22 marca w Rzeszowie odbędą się dodatkowe konsultacje społeczne dotyczące włączenia do miasta pomniejszonego Pogwizdowa Nowego.

W przyszłym tygodniu w Rzeszowie rozpoczną się dodatkowe konsultacje społeczne w sprawie poszerzenia granic miasta. Chodzi o teren Pogwizdowa Nowego, który decyzją władz gminy Głogów Małopolski zmienił swoje granice – część sołectwa włączono do Rudnej Małej. 

Uchwała podjęta przez Radę Gminy 30 grudnia 2019 roku uprawomocniła się dopiero 24 lutego, czyli trzy dni po tym, jak w Rzeszowie zakończyły się główne konsultacje społeczne (trwały od 3 do 21 lutego), które uwzględniały Pogwizdów Nowy w starym kształcie. 

W związku z tym, że Pogwizdów zmienił swoje granice w Rzeszowie muszą odbyć się jeszcze jedne konsultacje dotyczące tylko tego sołectwa. – Dodatkowe konsultacje społeczne w Rzeszowie odbędą się w terminie 19-22 marca – informuje Krzysztof Kadłuczko, pełnomocnik prezydenta Rzeszowa ds. poszerzania granic. 

Konsultacje będą miały taką samą formę, jak te, które odbyły się lutym. Mieszkańcy w specjalnej ankiecie będą musieli odpowiedzieć na pytanie, czy chcą, aby Pogwizdów Nowy został włączony do Rzeszowa, czy nie. 

Mieszkańcy będą mieli do wyboru trzy warianty odpowiedzi: “Jestem za”, “Jestem przeciw”, “Wstrzymuję się”. Ankiety są dostępne w następujących miejscach:

– Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta Rzeszowa, ratusz, ul. Rynek 1,

– Punktach Informacji i Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa: ul. Okrzei 1, pl. Ofiar Getta 7, ul. Kopernika 15, al. Witosa 21 (hipermarket “bi1”), al. Kopisto 1 (Centrum Kulturalno-Handlowe Millenium Hall), ul. Krakowska 20 (Galeria Handlowa Nowy Świat), al. Rejtana 65 (Centrum Handlowe Plaza) i al. Piłsudskiego 44 (Galeria Rzeszów),

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– siedzibach Rad Osiedlowych miasta Rzeszowa,

– siedzibach jednostek organizacyjnych miasta Rzeszowa,

– Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Rzeszowa – www.bip.erzeszow.pl

Oddane głosy zostaną policzone, a wynik konsultacji (mają być ogłoszone na sesji Rady Miasta 24 marca) zarówno jednych, jak i drugich zostaną dołączone do wniosku o zmianę granic. Do końca marca br. trafi on do wojewody podkarpackiego. Decyzję o zmianie granic podejmie rząd do końca lipca.

Machinę poszerzeniową Rada Miasta Rzeszowa ponownie uruchomiła w połowie grudnia ub. r. Tym razem prezydent Tadeusz Ferenc chce by, poza Pogwizdowem, stolica Podkarpacia powiększyła się o tzw. Racławówkę Doły z gminy Boguchwała, Głogów Małopolski oraz Malawę z gminy Krasne, czyli te sołectwa, których mieszkańcy od lat zabiegają o włączenie do Rzeszowa. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama