Współpraca policjantów z Sanoka i Warszawy doprowadziła do zatrzymania 16-latki. Dziewczyna ukrywała się przed organami ścigania.

16-latka z powiatu sanockiego była poszukiwana przez policjantów z Sanoka, bo nie wróciła z przepustki do placówki opiekuńczo-wychowawczej. Nakaz zatrzymania dziewczyny i doprowadzenia jej do placówki wydał sąd rodzinny. 16-latka już wcześniej była wiele razy była poszukiwana przez policję.

Policjanci ustalili, że dziewczyna często zmienia miejsce pobytu oraz numer telefonu. W miejscach, w których przebywała, ukrywała swoją tożsamość. Operacyjne czynności policji doprowadziły do ustalenia, że 16-latka może być w Warszawie. Funkcjonariusze uzyskali informacje, że dziewczyna podróżuje z młodym chłopakiem,.

Warszawscy policjanci zatrzymali samochód do kontroli drogowej. Poszukiwana nastolatka w trakcie legitymowania zachowywała się bardzo nerwowo. Policjantom podała nieprawdziwe nazwisko. Po przewiezieniu na komendę ustalono dane personalne 16-latki. Tam przyznała, że wiedziała o tym, że jest poszukiwana.

Dziewczynę przewieziono do placówki opiekuńczo-wychowawczej.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama