Zdjęcie: Pixabay

Rzeszowscy policjanci z komendy wojewódzkiej doprowadzili do zatrzymania na terenie Anglii 33-letniego mieszkańca Przemyśla. Za mężczyzną wydano Europejski Nakaz Aresztowania i trzy listy gończe. 

33-latek był poszukiwany od stycznia 2018 r. Zgodnie z wyrokiem sądu, ma spędzić w więzieniu 4 lata za przestępstwa narkotykowe i prowadzenie samochodu mimo cofniętych uprawnień. Mężczyznę początkowo poszukiwali policjanci z komendy miejskiej w Przemyślu.

– Osoby, które ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości, często zmieniają miejsce swojego zamieszkania, swój wygląd, czy tożsamość. Zdarzają się sytuacje, że wyjeżdżają z kraju, ukrywają się u swojej rodziny lub znajomych – informuje podkarpacka policja. 

Tak też było w tym przypadku. Policjanci ustalili, że 33-latek przebywa za granicą. Przemyski Sąd Rejonowy w maju 2019 r. wydał za nim Europejski Nakaz Aresztowania oraz wszczął poszukiwania międzynarodowe.

Początkiem stycznia 2020 roku sprawę przejęli kryminalni z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób oraz Poszukiwań Celowych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Sprawdzali każdy trop, weryfikowali wszystkie informacje.

– Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna zmienił miejsce swojego zamieszkania, wygląd i posługuje się danymi innej osoby – podaje policja. Policjanci w kwietniu ustalili, że 33-latek przebywa w Anglii i tam też może dokonywać podobnych przestępstw, jak w Polsce. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Zdobyte informacje funkcjonariusze przekazali do zespołu ENFAST w Wydziale Poszukiwań Komendy Głównej Policji. To policyjna międzynarodowa sieć współpracy, która poszukuje najgroźniejszych przestępców.

Polscy oraz angielscy stróże prawa z nowo powstałej komórki ds. poszukiwań National Extradition Unit International Crime Coordination Centre, połączyli swoje siły. Na bieżąco wymieniali się informacjami i opracowywali plan zatrzymania 33-latka.

Mężczyzna został zatrzymany kilka dni temu na jednej z ulic w Wielkiej Brytanii. Mimo że kompletnie zmienił swój wygląd, zapuścił włosy i posługiwał się innymi danymi osobowymi, bardzo szybko został zidentyfikowany.

– Mieszkaniec Przemyśla oczekuje teraz na ekstradycję do Polski – informuje podkarpacka policja.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl  

Reklama