Potężny Rusłan po raz kolejny wylądował na lotnisku w Jasionce [VIDEO, ZDJĘCIA]

Reklama

AN-124 Rusłan, jeden z największych na świecie samolotów transportowych, w sobotę w południe wylądował na lotnisku w Jasionce.

 

Rusłan, latający obecnie w barwach rosyjskiej linii lotniczej Volga-Dnepr, wylądował w Jasionce punktualnie o godz. 12:33. Przyleciał po śmigłowiec EC225 Super Puma, który był serwisowany w hangarze kanadyjskiej firmy Heli-One, która od czterech lat w Jasionce naprawia helikoptery z całego świata. 

Rusłan odleciał z podrzeszowskiego lotniska o godz. 16:38. Port nie zdradza, jakim docelowym kierunkiem był lot AN-124. Wiadomo jedynie, że Rusłan leciał do Anglii i tam miał zabrać kolejny duży towar.

Zdjęcia z wizyty Rusłana w Jasionce otrzymaliśmy od Grzegorza Więcka z EPRZ Spotters i Tomasza Kępanowskiego z EPRZ Spotting Team. „Dla porównania wielkość Rusłana na tle samolotu Boeing 737 linii Ryanair” – napisał do nas Grzegorz Więcek. 

Czterosilnikowy Rusłan jest trzecim, co do wielkości – po Antonovie 225 „Mriya” i Airbusie A380 – samolotem transportowym na świecie. Jego rozpiętość wynosi 73,3 m, ma ponad 69 m i 21,08 m wysokości. Prędkość maksymalna Rusłana wynosi 850 km/h.

 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama